Valikko Etsi

KULTTUURI

Ohje: sähköpostin lähetyksessä (a) korvataan @-merkillä.

Elokuvakerho Kino Iglu ry
Puheenjohtaja Mika Lätti, m.latti(a)Kolumbus.fi
Varapuheenjohtaja Katja Uksila
Sihteeri Tomi Kiukkonen
www.kinoiglu.fi

Ferreus ry
Lauluryhmä Ferreus
Puheenjohtaja Susanna Reinikainen, susanna.reinikainen(a)elisanet.fi tai 050 5983 262

Karkkiharmonikat ry
Puheenjohtaja Marjo Suominen, 0400 609 019, marjo.suominen(a)saunalahti.fi
Tuija Närhi, 044 336 1243, tuija.narhi(a)gmail.com

Karkkilan Eläkeläiset ry

Puheenjohtaja Tauno Koivunen 0400 617 867

Karkkilan Kotiseutuyhdistys ry
Puheenjohtaja Henna Mitrunen, 044 5649 339, henna.mitrunen(a)kolumbus.fi
Sihteeri Anu Frosterus, 040 7350 936, anufrost(a)hotmail.com
http://www.karkkilankotiseutuyhdistys.fi/

Matkailujaosto Juhani Silván, 0400 973 027, juhani.silvan(a)kolumbus.fi   
Keräilyjaosto Jukka Hanhinen, 040 8320 671  
Sukututkimusjaosto Pekka Wikberg, 09 2258 056, pekka.wikberg(a)elisanet.fi 

Karkkilan kulttuuriyhdistys Lyyti ry
Milla Malmberg, 040 531 65 83 /

Karkkilan kuvataidekoulun kannatusyhdistys ry
Puheenjohtaja Marjatta Vainio-Mattila, 040 7153 247, marjatta.vainio-mattila(a)elisanet.fi
Sihteeri Soile Hovila, 040 8698 506, shovila(a)suomi24.fi
Koulusihteeri, 09 2224 836, toimisto(a)karkkilankuvataidekoulu.fi
www.karkkilankuvataidekoulu.fi

Karkkilan Musiikkikoulu

Anttilankatu 8

rehtori Mika Nikander 050 329 3694

toimisto 09 225 9710, toimisto@kamuko.fi

www.kamuko.fi

Karkkilan musiikkikoulun kannatusyhdistys ry
Heiniö Ari, hallituksen puheenjohtaja, ari_heinio(a)hotmail.com
Heikkinen Paula, hallituksen sihteeri, paulak.heikkinen(a)elisanet.fi
toimisto(a)kamuko.fi
www.kamuko.fi

Karkkilan Soittokunta ry
Puheenjohtaja Sanna Peromaa, 041 545 2726, sanna.peromaa(a)gmail.com

Karkkilan Taiteilijaseura ry
Puheenjohtaja Tarja Pitkänen, 050 4622 466, karkkilantaiteilijaseura(a)gmail.com

www.karkkilantaiteilijaseura.net

Karkkilan Työväen Naislaulajat ry
Puheenjohtaja Irene Kanniainen 050 366 4153

irene.kanniainen@luukku.com

Karkkilan Työväen Mieskuoro ry
Puheenjohtaja Tauno Koivunen 0400 617 867

Karkkilan Työväen Näyttämö ry
Puheenjohtaja Mika Nikander, 050 3293 694
karkkilantn(a)hotmail.com
http://www.nayttamo.net

Karkkilan ukuleleyhdistys ry
Puheenjohtaja Lasse Talvitie 050 550 8181
karkkilan.ukuleleyhdistys(a)gmail.com

Karkkilan Viihdekuoro ry
Kuoronjohtaja Heikki Valpola, 040 5219 912
Puheenjohtaja Seija Suilo
info(a)karkkilanviihdekuoro.net
www.karkkilanviihdekuoro.net

Legenda Jamit ry
Puheenjohtaja Teppo Tähtinen, 0400 770 980
Sihteeri Pekka Ikonen, 0400 890 494
info(a)liimamaki.fi
http://www.liimamaki.fi

Luoteis-Uusimaan tanssiyhdistys Vinha ry
Puheenjohtaja Jaana Mäkinen
Sihteeri Milla Malmberg,

040 588 9847

toimisto@vinha.net
www.vinha.net


Sivua päivitetty 15.3.2017/tr


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä
Karkkilan kaupunki | Valtatie 26, 03600 KARKKILA | vaihde (09) 4258 3600 | kirjaamo@karkkila.fi