Valikko Etsi

LIIKUNTA

Ohje: sähköpostin lähetyksessä (at) korvataan @-merkillä.

Jalkapalloseura Hait Karkkila ry

pj Janne Aho 045 635 2173

sihteeri Virpi Aho 045 134 7405, virpi.aho@sci.fi

Grillin Palloseura

Puheenjohtaja Juha Lindroth
Sihteeri Mika Tallgren 040 527 2791, mika_tallgren(at)hotmail.com
Kotisivu www.gripsfc.net

Judoa aikuisille ja lapsille 
Tiistaisin ja torstaisin klo 19-20 liikuntahallin kamppailusalissa aikuisten kuntojudoa/peruskurssia.
Lauantaisin 5 – 8-vuotiaiden muksujudoryhmä klo 17.15 – 18.15 samassa paikassa.
Yhteyshenkilö Esko Hyvärinen,
tatami@wippies.fi tai 040 312 5628
Lisätietoa myös
www.nummelanjudo.fi

Karkki-Bicci ry
Hallituksen puheenjohtaja Sari Bäckström 0400 630463

fb Karkki-bicci

Karkkilan Ampujat ry
Puheenjohtaja & nuorisojaosto Juha Eklöv
Juha.eklov(at)karkkilanampujat.fi
Practicaljaosto ipsc(at)karkkilanampujat.fi
Harrastustodistukset ampumakouluttajat(at)karkkilanampujat.fi
www.karkkilanampujat.fi

Karkkilan Frisbeegolf
Jaska Halttunen 044 303 0005, kfghallitus@gmail.com
www.karkkilanfg.com

Facebook KarkkilanFG

Karkki-Rasti ry / Suunnistus
Puheenjohtaja Henri Fäldt 040 778 0558, henri.faldt(at)kolumbus.fi
Sihteeri Kate Rantala, 050 386 5970, kate.rantala(at)gmail.com
Kotisivu www.karkki-rasti.fi

Karkkila.I.P.S.C Team Ry (Practical-Ampumaseura) ry
Puheenjohtaja Mika Suilo  mika.suilo(at)kolumbus.fi
Sihteeri Timo Salmi 

Karkkilan Han Moo Do
Puheenjohtaja Harri Jokivirta harri.jokivirta(at)saunalahti.fi
Sihteeri Olli Kataja, olli.kataja(at)karkkilanhmd.org
www.karkkilanhmd.org

Karkkilan Jalkapalloseura ry
Puheenjohtaja Olli Pekka Arvila 050 355 9559

op.arvila@outlook.com
Sihteeri Marika Kääriäinen 045 265 0040, marika.kaariainen(at)saunalahti.fi
Seuran postiosoite KJS/Marika Kääriäinen, Allintie 3 B 9, 03600 Karkkila
www.karkkilanjalkapalloseura.fi

Karkkilan kuntonyrkkeilijät
Puheenjohtaja Tiina Hurme 041 578 7675, tiina.hurme(at)hotmail.com
Sihteeri Kirsi Sahrman-Hauhia 050 912 7969, kirsi.sh(at)gmail.com
Kotisivu www.kuntonyrkkeilijat.nettisivu.org

Karkkilan Latu
Puheenjohtaja Jaska Halttunen 0443030005
Sihteeri Antti Lehtonen 0408357363
https://www.facebook.com/Karkkilanlatu/

Karkkilan Moottorikerho
Puheenjohtaja Kai Mustonen 040 539 8392
Motocross Kai Mustonen 040 539 8392
Juniorijaosto Jukka Harju 040 504 9064
Endurojaosto Jukka Harju 040 504 9064
Sähköposti karkkilanmoottorikerho(at)gmail.com
Kotisivu www.karkkilanmoottorikerho.fi

Karkkilan Pallokerho ry. / Naisten lentopallo
Puheenjohtaja Auli Korhonen 040 591 7945, aulimeritta.korhonen(at)luukku.com
sihteeri Merja Isomäki 050 561 1677

Karkkilan Partiotuki ry
Puheenjohtaja Timo Koli, 0400 715 712, timo.koli@pp.inet.fi
Sihteeri Sinikka Lavinto
https://sites.google.com/viewkarkkilanpartiotuki/etusivu


Karkkilan Pojat ry
Puheenjohtaja Jari Jokitöyrä 050 546 0343, jari.jokitoyra(at)siemens.com
Sihteeri Lauri Moisander 0500 439 164, lauri.moisander(at)elisanet.fi
Kotisivu: www.karkkilanpojat.com

Yleisurheilujaos
Puheenjohtaja Arto Salminen 050 411 6523

toimisto@karkkilanpojat.com

www.karkkilanpojat.com

Lentopallojaos
Puheenjohtaja Kimmo Majasalmi 040 725 1673, toimisto@karkkilanpojat.com

www.karkkilanpojat.com

Hiihtojaos
Puheenjohtaja Kristo Halme 040 703 0419, kristo.halme(at)sew.fi

Karkkilan ratsastajat ry
Puheenjohtaja Sofia Lundqvist
Sihteeri Maiju Väli-Klemelä
http://karkkilanratsastajat.sporttisaitti.com/

Karkkilan Sisu / Nyrkkeily ja thai boxing
Puheenjohtaja Pekka Nummi 0400 586 922
karkkilansisu@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/#!/KarkkilanSisu?fref=ts

Karkkilan Urheilijat ry
Puheenjohtaja Otso Laakso
otsolaakso2(at)hotmail.com, 044 549 8854
Anttilankatu 2-4, 03600 KARKKILA
info(at)karkkilanurheilijat.fi

Varapuheenjohtaja Eino Hellsten 
eino.hellsten(at)saunalahti.fi, 040 776 0759

Koripallojaosto

Valmennus,pojat
Anssi Liesmala050 332 1408 anssi_liesmala@hotmail.com

Valmennus tytöt
Mervi Örnberg 040 7202634 mervi.ornberg@gmail.com


Puheenjohtaja Ilkka Kilpeläinen 050 5690 988
koris@karkkilanurheilijat.fi
www.karkkilanurheilijat.fi/koris/
Löydät meidät myös facebookista, Karkkilan -Urheilijat

Kau Koris ry

www.kaukoris.com

 
Painijaosto
Päävalmentaja: Jyri Laakso, 044 326 5788, jyrilaakso82@gmail.com
Valmentaja: Otso Laakso, 044 549 8854, otsolaakso2@hotmail.com
Nassikkapaini: Irma Laakso, 040 744 5899

Petankkijaosto
Sihteeri Marko Taipalvesi 0400 473 249, marko.taipalvesi(at)gmail.com

Veteraanijaosto
Puheenjohtaja Eino Hellsten 040 776 0759
Sihteeri Raili Varalahti 040 541 4162

Karkkilan Urheiluautoilijat ry
Puheenjohtaja Petri Anttila 0400 479 376, petri.anttila(at)sahko-wiik.fi
Mikroautojaos Petri Anttila 0400 479 376, petri.anttila(at)sahko-wiik.fi
Jäsenrekisteri Arja Lindroth 050 577 9052, arja.lindroth(at)tieto.com

Karkkilan Urheilusukeltajat



MMA Karkkila ry
vapaaottelu, lukkopaini
Puheenjohtaja Arto Turunen arto.turunen1(at)luukku.com
Varapuheenjohtaja Mika Suilo mika.suilo(at)Kolumbus.fi

Pyhäjärven Pingviinit / Avantouinti

Puheenjohtaja Kalevi Saarenpää 0400 664 266, kalevi.saarenpaa(at)jya.fi
Jäsenasiat Päivi Koppanen  045 632 4448, koppanen.paivi@elisanet.fi

Team Kawerda ry / Ratsastus
SRL:n hyväksymä ratsastusseura
Puheenjohtaja Laura Nieminen 040 577 8247
teamkawerda(at)gmail.com
www.teamkawerda.fi


Sivua päivitetty 2.10.2017/ns


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä
Karkkilan kaupunki | Valtatie 26, 03600 KARKKILA | vaihde (09) 4258 3600 | kirjaamo@karkkila.fi