Valikko Etsi

LIIKUNTA

Ohje: sähköpostin lähetyksessä (at) korvataan @-merkillä.

Jalkapalloseura Hait Karkkila ry
pj Janne Aho 045 635 2173
sihteeri Virpi Aho 045 134 7405, virpimaho@gmail.com
Yhteydenotot myös karoliinarassa2@gmail.com
Lisätietoa https://www.facebook.com/hait.karkkila/

Grillin Palloseura
Puheenjohtaja Juha Lindroth
Sihteeri Mika Tallgren 040 527 2791, mika_tallgren(at)hotmail.com
Kotisivu www.gripsfc.net

Judoa aikuisille ja lapsille 
Tiistaisin ja torstaisin klo 19-20 liikuntahallin kamppailusalissa aikuisten kuntojudoa/peruskurssia.
Lauantaisin 5 – 8-vuotiaiden muksujudoryhmä klo 17.15 – 18.15 samassa paikassa.
Yhteyshenkilö Esko Hyvärinen,
tatami@wippies.fi tai 040 312 5628
Lisätietoa myös
www.nummelanjudo.fi

Karkki-Bicci ry
Hallituksen puheenjohtaja Sari Bäckström 0400 630463
fb Karkki-bicci

Karkkilan Ampujat ry
Yhteydenotot info@karkkilanampujat.fi
www.karkkilanampujat.fi

Karkkilan Frisbeegolf
Jaska Halttunen 044 303 0005, kfghallitus@gmail.com
www.karkkilanfg.com ja Facebook KarkkilanFG

Karkki-Rasti ry / Suunnistus
Puheenjohtaja Henri Fäldt 040 778 0558, henri.faldt(at)kolumbus.fi
Sihteeri Tanja Autio tanja.autio(at)karkki-rasti.fi
Kotisivu www.karkki-rasti.fi

Karkkila.I.P.S.C Team Ry (Practical-Ampumaseura) ry
Puheenjohtaja Mika Suilo  mika.suilo(at)kolumbus.fi
Sihteeri Timo Salmi 

Karkkilan Han Moo Do
Puheenjohtaja Harri Jokivirta harri.jokivirta(at)saunalahti.fi
Sihteeri Olli Kataja
www.karkkilanhmd.org

Karkkilan Jalkapalloseura ry
Puheenjohtaja Olli Pekka Arvila 050 355 9559, op.arvila@outlook.com
Sihteeri Marika Kääriäinen 045 265 0040, marika.kaariainen@karkkilanjalkapalloseura.fi
Seuran postiosoite KJS/Marika Kääriäinen, Allintie 3 B 9, 03600 Karkkila
www.karkkilanjalkapalloseura.fi   Facebook Karkkilan jalkapalloseura

Karkkilan kuntonyrkkeilijät
Puheenjohtaja Tiina Hurme 041 578 7675, tiina.hurme(at)hotmail.com
Sihteeri Kirsi Sahrman-Hauhia 050 912 7969, kirsi.sh(at)gmail.com
Kotisivu www.kuntonyrkkeilijat.nettisivu.org

Karkkilan Latu
Puheenjohtaja Jaska Halttunen 0443030005
Sihteeri Antti Lehtonen 0408357363
https://www.facebook.com/Karkkilanlatu/

Karkkilan Moottorikerho
Puheenjohtaja Kai Mustonen 040 539 8392
Motocross Kai Mustonen 040 539 8392
Juniorijaosto Jukka Harju 040 504 9064
Endurojaosto Jukka Harju 040 504 9064
Sähköposti karkkilanmoottorikerho(at)gmail.com
Kotisivu www.karkkilanmoottorikerho.fi


Karkkilan Pallokerho ry. / Naisten lentopallo
Puheenjohtaja Auli Korhonen 040 591 7945, aulimeritta.korhonen(at)luukku.com
sihteeri Merja Isomäki 050 561 1677

Karkkilan Partiotuki ry
Puheenjohtaja Timo Koli, 0400 715 712, timo.koli@pp.inet.fi
Sihteeri Sinikka Lavinto
https://sites.google.com/viewkarkkilanpartiotuki/etusivu

Karkkilan Pojat ry
Puheenjohtaja Mika Saramäki 040 734 0793, mpsaramaki(at)gmail.com
Sihteeri Lauri Moisander 0500 439 164, lauri.moisander(at)elisanet.fi
Kotisivu: www.karkkilanpojat.com

Yleisurheilujaos
Puheenjohtaja Arto Salminen 050 411 6523
toimisto@karkkilanpojat.com
www.karkkilanpojat.com

Lentopallojaos
Puheenjohtaja Kimmo Majasalmi 040 725 1673, toimisto@karkkilanpojat.com
www.karkkilanpojat.com

Hiihtojaos
Puheenjohtaja Kristo Halme 040 703 0419, kristo.halme(at)sew.fi

Karkkilan ratsastajat ry
Puheenjohtaja Sofia Lundqvist
Sihteeri Maiju Väli-Klemelä
karkkilanratsastajat(a)gmail.com
http://karkkilanratsastajat.sporttisaitti.com/

Karkkilan Sisu / Nyrkkeily ja thai boxing
Puheenjohtaja Ari Vepsäläinen ari.vepsalainen@gmail.com
Thai boxing toni.salapuro@gmail.com
https://www.facebook.com/#!/KarkkilanSisu?fref=ts

Karkkilan Urheilijat ry
Puheenjohtaja Otso Laakso
otsolaakso2(at)hotmail.com, 044 549 8854
Anttilankatu 2-4, 03600 KARKKILA
info(at)karkkilanurheilijat.fi

Varapuheenjohtaja Eino Hellsten 
eino.hellsten(at)saunalahti.fi, 040 776 0759

Koripallojaosto

Karkkilan Urheilijat ry, Koripallo
Valmennuskoordinointi , pojat 050 332 1408, valmennus(at)karkkilanurheilijat.fi
Valmennuskoordinointi, tytöt 040 7202634 , valmennus(at)karkkilanurheilijat.fi
Puheenjohtaja Ilkka Kilpeläinen 050 569 0988, info(at)karkkilanurheilijat.fi
www.karkkilanurheilijat.fi/koris/
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/Karkkilan-Urheilijat-288448213153/

Painijaosto
Päävalmentaja: Jyri Laakso, 044 326 5788, jyrilaakso82@gmail.com
Valmentaja: Otso Laakso, 044 549 8854, otsolaakso2@hotmail.com
Nassikkapaini: Irma Laakso, 040 744 5899
http://karkkilan-urheilijat-paini.webnode.fi/

Petanque
Sihteeri Marko Taipalvesi 0400 473 249, marko.taipalvesi(at)gmail.com
http://kaupetanque.sporttisaitti.com

Veteraanijaosto
Puheenjohtaja Eino Hellsten 040 776 0759
Sihteeri Raili Varalahti 040 541 4162

Kau Koris ry
KaU Koris Ry
Miesten koripallon valtakunnallinen 1-divisioona.
Kotiottelut Karkkilan liikuntahallilla.
Puheenjohtaja Arttu Jarila
arttu.jarila@kaukoris.com
www.kaukoris.com

Karkkilan Urheiluautoilijat ry
Puheenjohtaja Petri Anttila 0400 479 376, petri.anttila(at)sahko-wiik.fi
Mikroautojaos Petri Anttila 0400 479 376, petri.anttila(at)sahko-wiik.fi
Jäsenrekisteri Arja Lindroth 050 577 9052, arja.lindroth(at)tieto.com

Karkkilan Urheilusukeltajat
olli.soderlund(at)pp.nic.fi

MMA Karkkila ry
vapaaottelu, lukkopaini
Puheenjohtaja Arto Turunen arto.turunen1(at)luukku.com
Varapuheenjohtaja Mika Suilo mika.suilo(at)Kolumbus.fi

Pyhäjärven Pingviinit / Avantouinti
Puheenjohtaja Kalevi Saarenpää 0400 664 266, kalevi.saarenpaa(at)jya.fi
Jäsenasiat Päivi Koppanen  045 632 4448, koppanen.paivi@elisanet.fi

Speshul Ops ry (SOR) / Airsoft
Puheenjohtaja Olli M Heiniö
speshulopsry@gmail.com
http://speshul-ops-ry.webnode.fi/

Team Kawerda ry / Ratsastus
SRL:n hyväksymä ratsastusseura
Puheenjohtaja Katja Laine, 050 381 4432
teamkawerda@gmail.com
www.teamkawerda.fi



Sivua päivitetty 17.9.2018/sm


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä
Karkkilan kaupunki | Valtatie 26, 03600 KARKKILA | vaihde (09) 4258 3600 | kirjaamo@karkkila.fi