Valikko Etsi

MUUT YHDISTYKSET

Ohje: sähköpostin lähetyksessä (at) korvataan @-merkillä.

 

Eläkeliitto Karkkilan yhdistys

Puheenjohtaja Raili Mäki os Järvenpääntie 257 03600 Karkkila 0400 924 728 raili.maki257@gmail.com

Sihteeri Pirkko Nikula Peltosenpolku 6 A 2, 03600 Karkkila 050 347 8229

sähköposti pirkko.nikula@gmail.com

 



Karkkilan Eläkeläiset ry
Puheenjohtaja Tauno Koivunen, 0400 617 867

Karkkilan Eläkkeensaajat ry
Puheenjohtaja Anja Kinnunen, 0400 419 627, anjakinnunen(at)luukku.com
Sihteeri Leila Suominen

Karkkilan Kalastusseura ry
Puheenjohtaja Pasi Åman, 040 746 1832

Karkkilan Kansantaloyhdistys ry
Puheenjohtaja Pekka Frosterus, 09 225 6066
Sihteeri Pirkko Luotonen, 0400 844 386, pirkko.luotonen(at)elisanet.fi

Karkkilan Karjalaseura ry
Puheenjohtaja Kirsti Seppälä, 040 728 3572, kirstiseppala@hotmail.com
Varapuheenjohtaja Jari Kääriäinen, 050 406 9039
Jäsenasioiden hoitaja Terttu Teivonen, 040 580 4520, terttu.teivonen@gmail.com

Karkkilan liike- ja virkanaisten yhdistys ry
Puheenjohtaja Heli Ryyppö, heli.ryyppo(at)elisanet.fi
Sihteeri Minna-Helena Tuominen, minna-helena.tuominen(at)hotmail.com

Karkkilan luonnonsuojeluyhdistys r.y.
Puheenjohtaja Jaakko Ahopalo, 09 225 5588
Varapuheenjohtaja Tina Mattsson, 050 383 9087, tinam(at)luukku.com,
Sihteeri Satu Teivonen, satu.teivonen(at)gmail.com
https://www.facebook.com/sllkarkkila/

Karkkilan Maaseutunaiset ry
Puheenjohtaja Riitta Leino, 0400 942 191, riitta.leino(at)eduvantaa.fi
Sihteeri Tuire Mäki, 0500 706227 tai  09 225 4106, tuiremaki(at)hotmail.com
https://karkkilanmaaseutunaiset-yhdistysavain-fi.directo.fi/

Karkkilan Maaseutuseura
ry
Puheenjohtaja Seppo Sarakunnas, 040 849 6853, seppo.sarakunnas(at)elisanet.fi
Sihteeri Ari Suomela, 050 358 1956, ari.suomela1(at)kolumbus.fi
www.karkkilanmaaseutuseura.fi

Karkkilan Martat ry
Puheenjohtaja Tuula Koskimäki tuula.koskimäki@gmail.com
Sihteeri Irja Suikka irja.suikka@outlook.com

Karkkilan Nuorisoseura ry

pj Virpi Aho 045  134 7405 virpi.aho@sci.fi

Karkkilan Partiotuki ry
Puheenjohtaja Timo Koli, 0400 715 712, timo.koli(at)pp.inet.fi
Sihteeri Sinikka Lavinto
https://sites.google.com/view/karkkilanpartiotuki/etusivu

Karkkilan Puutarhayhdistys ry
Puheenjohtaja Sinikka Laakso, 040 512 1427
Sihteeri Marjukka Kaakkola, 040 507 6728
https://sites.google.com/site/karkkilanpuutarhayhdistys/

Karkkilan Reserviläiset ry
Puheenjohtaja Erkki Lehtinen, 045 7840 0374, eki.lehtinen(at)gmail.com
Sihteeri Jarno Salo, 040 750 9036, jarno82(at)elisanet.fi
http://www.reservilaisliitto.fi/karkkilanreservilaiset

Karkkilan Rintamaveteraanit ry
Puheenjohtaja Hannu Taskinen, 0500 475 004
Sihteeri Anja Kinnunen, 0400 419 627, anjakinnunen(at)luukku.com

Karkkilan Seudun Koirakerho ry
Puheenjohtaja Tomi Metsä, 050 5900 619, tomi.metsa(at)gmail.com (kentän varaukset)
Sihteeri Harriet Harsto, 050 572 1879
karkkilanseudunkoirakerho(at)gmail.com (koulutusinfo)
Pieneläinhautausmaa Anja Schigin, 040 526 8693
www.karkkilankoirakerho.fi

Karkkilan Toimihenkilöt Pro ry

Puheenjohtaja Rainer Määttä 050 442 0942

Rainer.maatta@dnainternet.net

Sihteeri Satu Manner-Oikarinen

Varapj. Arto Salminen

Karkkilan Sunnuntaimetsästäjät ry
Puheenjohtaja Pasi Myntti
Sihteeri Mereta Laukkanen, 050 381 4917
karkkila(at)sunnuntaimetsastajat.fi
www.sunnuntaimetsastajat.fi

Karkkilan Vapaa-ajattelijat ry
Puheenjohtaja Jorma Snellman, 045 633 2341, jorma.snellman64(at)gmail.com
Sihteeri Ulla Kindstedt, 0440 225 570
info@karkkilan-vapaa-ajattelijat.fi
www.karkkilan-vapaa-ajattelijat.fi

Hautausmaan hoitaja
Erkki Hohenthal, 0400 225 570, erkki.hohenthal(at)gmail.com

Karkkilan Venäjä-Seura ry
Puheenjohtaja Risto Laakso, 040 7274 693 
www.venajaseura.com/aluetoiminta/etla-suomi/osastot/karkkila

Legenda Jamit ry
 0400 770 980
info(at)liimamaki.fi
http://www.liimamaki.fi

Luoteis-Uudenmaan Lintutieteellinen Yhdistys APLA ry

marko.teivonen@dbsantasalo.com

MLL KARKKILA

http://karkkila.mll.fi

MLL:n Karkkilan paikallisyhdistys

Ramona Savolainen

info@kahvilamuffinssi.fi

050 367 3345

Varapuheenjohtaja, Sihteeri

Suvi Leppikallio

041 505 6166

Raudanreippaat ry
Partiolippukunta
https://sites.google.com/site/raudanreippaat/

SF-Caravan Karkkila ry
Puheenjohtaja Leo Kylmä, 044 3087 780 leokylma(at)kolumbus.fi

Siikalan Pienviljelijäyhdistys
Puheenjohtaja Jukka Hjelm, 0400 703 756
Koneiden vuokrauksista vastaava Timo Mäki, 040 507 3137
Vuokraamme erilaisia koneita. Yhdistyksellä on esim. klapi- ja halkaisukone, hakehakkuri, maaliruisku sekä maaseutupuolen koneita, esim. kasvinsuojeluruisku sekä juhlateltta.
www.siikalanpvy.net

Suomen Punainen Risti, Karkkilan osasto 
Puheenjohtaja Veikko Ala-Hiiro, 040 410 6875
Sihteeri Marjaana Järviö, 050 554 5099

Tuorilan VPK
Siikalantie 52
Palokunnan päällikkö Juha Sorri, 040 776 4629, sorri.juha(at)netti.fi
www.tuorilanvpk.fi

Karkkilan Super ao 811 Ry

Puheenjohtaja 044 955 8848

super811@superliitto.fi

http://ao811.superliitto.fi/

Karkkilan Seudun Invalidit ry

Puheenjohtaja Anja Kinnunen 0400 419 627

Anjakinnunen@luukku.com

Sihteeri Arja Janger 040 839 3682

Karkkilan Kuulo ry

Puheenjohtaja Juhani Salminen 045 128 3346

Sihteeri Anu Kuvaja 040 719 0673

Tiedotus Jarmo Koivunen 047 035 795



 

Sivua päivitetty 6.10.2017/sm


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä
Karkkilan kaupunki | Valtatie 26, 03600 KARKKILA | vaihde (09) 4258 3600 | kirjaamo@karkkila.fi