Valikko Etsi
Karkkila / Hallinto ja talous / Vaikuttajatoimielimet


Nuorisovaltuusto
Karkkilan nuorisovaltuuston toiminnasta löytyy tietoa yllä olevasta linkistä.


Vammaisneuvosto

Kuntalain 28 §:n mukaan kaupunginhallituksen on asetettava vammaisneuvosto vammaisten henkilöiden osallistumis- ja vaikuttamismahdollisuuksien varmistamiseksi. Kaupunginhallitus valitsi 11.3.2019 (§ 52) vammaisneuvoston toimikaudeksi 1.1.2019 - 31.12.2020. Neuvoston varsinaiset jäsenet ovat:

- puheenjohtaja Asko Räsänen 045 2354 755, asko.rasanen(a)gmail.com (vuoden 2019 loppuun saakka)

- varapuheenjohtaja Jarmo Koivunen 040 7035 795, j.koivunen(a)elisanet.fi

- Eino Huotari 040 5240 722, eikka1(a)gmail.com

- Anu Kuvaja, anu.kuvaja(a)luukku.com

- Ritva Puro 040 5941 193, ritva.a.puro(a)gmail.com

- Seija Saarni 040 7528 384

- Jaana Heinonen, sosiaalipalvelupäällikkö/Karviainen 044 0421 211, jaana.heinonen(a)karviainen.fi

- sihteeri Katriina Toikka/Karkkilan kaupunki 044 767 4895, katriina.toikka(a)karkkila.fi


Vanhusneuvosto

Kuntalain 27 §:n mukaan kaupunginhallituksen on asetettava vanhusneuvosto ikääntyneen väestön osallistumis- ja vaikuttamismahdollisuuksien varmistamiseksi. Kaupunginhallitus valitsi 6.5.2019 (§ 104) vanhusneuvoston toimikaudeksi 2019-2020. Neuvoston varsinaiset jäsenet ovat: 

- puheenjohtaja Anja Kinnunen 0400 419 627, anjakinnunen(a)luukku.com

- varapuheenjohtaja Raili Mäki 0400 924728 raili.maki257(a)gmail.com

- Tauno Koivunen 0400 617 867, tauno.koivunen(a)elisanet.fi

- Irma Ekola 040 7522 539 ekola.irma(a)gmail.com

- Eeva-Liisa Kataja, Hiiden omaishoitajat.

- Raija Salmi, ikäkeskuspäällikkö/Karviainen 09 4258 2017 raija.salmi(a)karviainen.fi 

- Tiina Martin, Karkkilan seurakunta

- sihteeri Merja Myllyniemi/Karkkilan kaupunki 044 467 5529, merja.myllyniemi(a)karkkila.fi

 


Sivua päivitetty 18.11.2019/kt


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä
Karkkilan kaupunki | Valtatie 26 D, 03600 KARKKILA | vaihde (09) 4258 3600 | kirjaamo@karkkila.fi