Valikko Etsi
Karkkila / Hallinto ja talous / Vaikuttajatoimielimet


Nuorisovaltuusto
Karkkilan nuorisovaltuuston toiminnasta löytyy tietoa yllä olevastalinkistä.


Vammaisneuvosto

Kuntalain 28 §:n mukaan kaupunginhallituksen on  asetettava vammaisneuvosto vammaisten henkilöiden osallistumis- ja  vaikuttamismahdollisuuksien varmistamiseksi. Kaupunginhallitus  valitsi 11.3.2019 (§ 52) vammaisneuvoston toimikaudeksi 1.1.2019 -31.12.2020. Neuvoston varsinaiset jäsenet ovat:

- puheenjohtaja Asko Räsänen 045 2354 755,asko.rasanen(a)gmail.com (vuoden 2019 loppuun saakka)

- varapuheenjohtaja Jarmo Koivunen 040 7035 795,j.koivunen(a)elisanet.fi

- Eino Huotari 040 5240 722, eikka1(a)gmail.com

- Anu Kuvaja, anu.kuvaja(a)luukku.com

- Ritva Puro 040 5941 193, ritva.a.puro(a)gmail.com

- Seija Saarni 040 7528 384

- Jaana Heinonen, sosiaalipalvelupäällikkö/Karviainen 044 0421211, jaana.heinonen(a)karviainen.fi

- sihteeri Katriina Toikka/Karkkilan kaupunki 044 767 4895,katriina.toikka(a)karkkila.fi


Vanhusneuvosto

Kuntalain 27 §:n mukaan kaupunginhallituksen on  asetettava  vanhusneuvosto ikääntyneen väestön osallistumis- ja  vaikuttamismahdollisuuksien varmistamiseksi. Kaupunginhallitus  valitsi 6.5.2019 (§ 104) vanhusneuvoston toimikaudeksi  2019-2020. Neuvoston varsinaiset jäsenet ovat: 

- puheenjohtaja Anja Kinnunen 0400 419 627,anjakinnunen(a)luukku.com

- varapuheenjohtaja Raili Mäki 0400 924728raili.maki257(a)gmail.com

- Tauno Koivunen 0400 617 867, tauno.koivunen(a)elisanet.fi

- Irma Ekola 040 7522 539 ekola.irma(a)gmail.com

- Eeva-Liisa Kataja, Hiiden omaishoitajat.

- Raija Salmi, ikäkeskuspäällikkö/Karviainen 09 42582017 raija.salmi(a)karviainen.fi 

- seurakunnan edustaja

- Karkkilan kaupungin edustaja/sihteeri 

 


Sivua päivitetty 18.5.2021/ns


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä

Karkkilan kaupunki

Valtatie 26 D
03600 Karkkila

Y-tunnus 0127046-7

Laskutusosoitteet

Verkkolaskut:

Verkkolaskuoperaattori:
Basware Oyj
Välittäjän tunnus:
BAWCFI22
Verkkolaskuosoite:
003701270467

Paperilaskut:

Karkkilan kaupunki

PL 9824
00026 Basware

Kaupungin puhelinvaihde:
(09) 4258 3600


Palvelupiste Serveri:

(09) 4258 3755
palvelupiste@karkkila.fi


Kirjaamo
:
kirjaamo@karkkila.fi
050 5270 583