Valikko Etsi

Ankkuritoiminta

Ankkuritoimintaa toteutetaan moniammatillisessa tiimissä, johon kuuluvat asiantuntijat poliisista, sosiaalitoimesta, terveystoimesta sekä nuorisotyöstä. Tiimi tapaa nuoren ja hänen perheensä mahdollisimman varhaisessa vaiheessa, jotta nuorta voidaan tukea ja tarvittaessa ohjata avun tai tuen piiriin.

Pääsääntöisesti toimintaan ohjaudutaan lastensuojelu- tai rikosilmoituksen kautta. Ankkuritiimiä voi konsultoida tarvittaessa, jos on herännyt huolta nuoren päihteidenkäytöstä, tehdystä rikoksesta tai sen epäilystä, tai muista nuoren hyvinvointiin liittyvistä ongelmista.

Ankkurin neuvontanumeroon p. 044 493 2315 voi olla yhteydessä arkisin tiistaista torstaihin klo. 9.00-11.00.


Yhteystiedot:

Jani Borenius

Vanhempi konstaapeli

Puh: 029 5436383

jani.borenius@poliisi.fi


Jani Salminen

Vanhempi rikoskonstaapeli

Puh: 029 5436142

jani.salminen@poliisi.fi


Tuula Mäkinen

Sosiaalityöntekijä

Puh: 044 3748862

tuula.makinen@lohja.fi


Nikke Karppinen

Erityisnuorisotyöntekijä

Puh: 044 7674913

nikke.karppinen@vihti.fi


Riitta Mäntyniemi-Suihkonen

Psykiatrinen sairaanhoitaja

Puh. 044 493 5450

riitta.mantyniemi-suihkonen@karviainen.fi


 

Sivu päivitetty 10.2.2021/titu


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä

Karkkilan kaupunki

Valtatie 26 D
03600 Karkkila

Y-tunnus 0127046-7

Laskutusosoitteet


Verkkolaskut:

Verkkolaskuoperaattori:
CGI
Välittäjän tunnus:
003703575029 
Verkkolaskuosoite:
003701270467


Kaupungin puhelinvaihde:
(09) 4258 3600


Palvelupiste Serveri:

(09) 4258 3755
palvelupiste@karkkila.fi


Kirjaamo
:
kirjaamo@karkkila.fi