Valikko Etsi

KULTTUURI

Ohje: sähköpostin lähetyksessä (a) korvataan @-merkillä.

Candyville Roots Music Society
Puheenjohtaja Tomi Leino
Sihteeri Tapani Sankala
Rahastonhoitaja Rauno Mäkinen
candyville.roots.music.society(a)gmail.com
https://www.facebook.com/CandyvilleRootsMusicSociety/

Elokuvakerho Kino Iglu ry
Puheenjohtaja Mika Lätti, m.latti(a)kolumbus.fi
Varapuheenjohtaja Katja Uksila
Sihteeri Otto Rissanen
www.kinoiglu.fi

Ferreus ry
Lauluryhmä Ferreus
Puheenjohtaja Susanna Reinikainen, susanna.reinikainen(a)elisanet.fi, 050 5983 262

Karkkiharmonikat ry
Puheenjohtaja Marjo Suominen, 0400 609 019, marjo.suominen9(a)gmail.com
Tuija Närhi, 044 336 1243, tuija.narhi(a)gmail.com

Karkkilan Kotiseutuyhdistys ry
Puheenjohtaja Harry Suntioinen, 0400 740 240, harry.suntioinen(a)hotmail.com
https://www.karkkilankotiseutuyhdistys.fi/

Matkailujaosto Juhani Silván, 0400 973 027, juhani.silvan(a)kolumbus.fi   
Keräilyjaosto Jukka Hanhinen, 040 8320 671  
Sukututkimusjaosto Pekka Wikberg, 09 2258 056, pekka.wikberg(a)elisanet.fi 

Karkkilan kulttuuriyhdistys Lyyti ry
Puheenjohtaja Jukka Rautiainen, 050 3787 456, jukkarautiainen(a)hotmail.com 
lyyti.ry(a)gmail.com
https://www.facebook.com/Lyyti.ry/

Karkkilan kuvataidekoulun kannatusyhdistys ry
Puheenjohtaja Jari Ilmonen, jari.ilmonen(a)gmail.com
Sihteeri Soile Hovila, 040 8698 506, shovila(a)suomi24.fi
Koulusihteeri, 09 2224 836, toimisto(a)karkkilankuvataidekoulu.fi
www.karkkilankuvataidekoulu.fi 

Karkkilan musiikkikoulun kannatusyhdistys ry
Anttilankatu 8, 03600 Karkkila
Puheenjohtaja Olli Sorainen, 050 3960162
Varapuheenjohtaja & taloudenhoitaja Ari Heiniö, 040 575 5987
Sihteeri Essi Riikonen, 050 595 7315
Musiikkikoulun rehtori Mika Nikander 050 329 3694
Toimisto 09 225 9710, toimisto(a)kamuko.fi
www.kamuko.fi 

Karkkilan Soittokunta ry
Puheenjohtaja Sanna Peromaa, 041 545 2726, sanna.peromaa(a)gmail.com

Karkkilan Taiteilijaseura ry
Puheenjohtaja Tarja Pitkänen, 050 4622 466, karkkilantaiteilijaseura(a)gmail.com
www.karkkilantaiteilijaseura.net 

Karkkilan Työväen Naislaulajat ry
Puheenjohtaja Irene Kanniainen 050 366 4153
irene.kanniainen(a)luukku.com

Karkkilan Työväen Mieskuoro ry
Puheenjohtaja Tauno Koivunen 0400 617 867

Karkkilan Työväen Näyttämö ry
Puheenjohtaja Mika Nikander, 050 3293 694
karkkilantn(a)hotmail.com
https://www.nayttamo.net

Karkkilan ukuleleyhdistys ry
Puheenjohtaja Jaana Ihatsu 040 4560 694
karkkilan.ukuleleyhdistys(a)gmail.com

Karkkilan Viihdekuoro ry
Kuoronjohtaja Heikki Valpola 040 5219 912
Puheenjohtaja 
Jukka Palmunen jtpalmunen(at)gmail.com, 040 757 4503
Sihteeri Rauni Ahjoniemi rauni.ahjoniemi(a)netti.fi
www.karkkilanviihdekuoro.net

Legenda Jamit ry
Puheenjohtaja Teppo Tähtinen 0400 770 980
Sihteeri Pekka Ikonen 0400 890 494
info(a)liimamaki.fi
https://www.liimamaki.fi

Luoteis-Uusimaan tanssiyhdistys Vinha ry
Puheenjohtaja Suvi Koivuharju
Sihteeri Varpu Asiala
040 588 9847
toimisto(a)vinha.net, hallitus(a)vinha.net
www.vinha.net


Sivua päivitetty 16.4.2019 / ns


Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä
Karkkilan kaupunki | Valtatie 26 D, 03600 KARKKILA | vaihde (09) 4258 3600 | kirjaamo@karkkila.fi